טיפול ברפואה הסינית בשיטת האיזון

חכמת חיים שהתפתחה בסין במשך אלפי שנים והגיע לעולם המערבי במאה העשרים. התפיסה הסינית גורסת שקיימת בגוף מערכת ערוצים אנרגטיים (מרידיאנים) המחוברים לאברי הגוף ועליהם נמצאות מאות נקודות בעלות השפעה מקומית ומערכתית.

הטיפול ברפואה סינית מתבצע ע”י דיקור סיני במחט דקה מאוד. דיקור זה, מגרה נקודות הנמצאות על ערוצי אנרגיה בגוף ומחזק או מפזר את האנרגיה (צ’י). זאת במטרה לעודד את הריפוי הטבעי של הגוף. 

הטיפול על פי רפואה הסינית, משפיע על מערכות שונות בגוף ובכך מסייע לגוף לחזור לזרימת צ’י תקינה :

מערכת העצבים

הטיפול משחרר אנדרופינים המסיעים בשיכוך כאבים, לכן נמצא שטיפול בדיקור יעיל לכאבי שרירים, מפרקים וגידים. כנ”ל גם לגבי כאבים הנובעים משינויים בעמוד השדרה כמו בלט או פריצת דיסק.

בנוסף לאנדרופינים (שתורמים למצב רוח מרומם), משחרר דיקור סיני גם סרטונין (מעביר עצבי מרגיע) ולכן קיים שימוש נרחב בדיקור לתופעות רגשיות כמו דיכאון, מצבי רוח משתנים, רמות מתח וחרדה גבוהות, בעיות שינה ומגרנות.

מערכת החיסון

 דיקור סיני משחרר קורטיזול ומגביר ייצור לימפוציטים ולכן עוזר לרפא דלקות מקומיות ומערכתיות בגוף, להרגיע אלרגיות שונות ומסייע להפחתת הסימפטומים באסתמה וסכרת.

מערכת הורמונלית

לדיקור השפעה חזקה על מערכת זו והוא הוכח כיעיל בבעיות פוריות בקרב נשים וגברים. הדיקור יעיל גם להפחתת תופעות גיל המעבר, לוויסות מחזור הוסת החודשי, להרגעת דימומים מתמשכים וכדומה.

הטיפול מתאים לבעיות כמו: כאבים כרוניים בגוף (גב, מפרקים, כתפיים, ברכיים) פריצת דיסק, כאבי גב, מגרנות, כאבי ראש, פרקינסוןבעיית קשב וריכוז, בעיות פריון, שמירת הריון והכנת הגוף ללידהפוליציטמיה, נדודי שינה ועוד  

אופן הטיפול 

בשלב הראשון מתבצע אבחון המתבסס על תשאול, מסמכים רפואיים, בדיקת דופק ולשון ואיתור מקום הכאב או הבעיה. לאחר הבדיקה והאבחון אני קובעת  באיזה נקודות דיקור סיני אשתמש. הטיפול מותאם אישית לכל אחד. שיטת האיזון מתבססת על עבודתו של ד”ר ריצ’ארד טאן מטפל בעל שם עולמי. לטענת ד”ר טאן, ברגע שדוקרים מתרחשת השפעה מידית על מקום הכאב, הוא מופחת עד נעלם. כל עוד מטפלים על פי חוקי טכניקת האיזון. הדיקור לא מתבצע במקום הבעיה, אלא באזור אחר המטפל בה. במהלך הדיקור מתבקש מהמטופל להניע את האזור הכואב ונראה שיפור עד העלמת הכאב באופן מידי.

למי מתאים הטיפול ?

הטיפול על פי הרפואה הסינית מתאים למבוגרים וילדים כאחד. ניתן לטפל גם בנשים בהריון להקלת סימפטומים כגון: כאבי ראש, בחילות, צרבות, עצירות, בצקות, הרגעה נפשית ועוד.

משך הטיפול

45-60 דקות

מוקסות

על פי התפיסה הסינית צמח הלענה (ארטימזיה ולגריס) משמש לריפוי לאחר ייבוש בשמש שנמשך בין כמה חודשים לכמה שנים.

לצמח מספר שימושים שכיחים : 

 

* חימום המרידיאנים – הוא מוציא מהם קור ומעודד זרימת דם וצ’י. 

* מסייע במחלות עם לחות קרה ומצבים בהם חודר קור לשרירים. 

* הצמח יעיל בקרב ילדים ומבוגרים במצבי אינסומניה (נדודי שינה).

* הוא מחזק ומשמר את בריאות האדם ומסייע להחלמה מהירה במצבי חולי. 

 

מוקסה

* מפסיק דימומים מהרחם. 

* מסייע להפיכת עובר שנמצא עם הרגליים למטה לפני הלידה. 

* קימים סוגים שונים של מוקסות לשימושים שונים, מבינהם: מוקסה ישירה,
   מוקסה על שום או ג’ינג’ר, מוקסה בצורת מקל (סטיק), בקופסה, על מחט ועוד. 

*  הטיפול במוקסה נעשה כחלק מהטיפול בדיקור סיני או בעיסוי.

כוסות רוח

טכניקת טיפול עתיקת יומין המשמשת בעיקר להקלה בבעיות מקומיות, מבינהן:

  •        כאבים ראומתים
  •        שחרור שרירים תפוסים בגב ובצוואר
  •        החלמה משפעת, התקררות, שיעול וגודש ומלאות בחזה.

הטיפול בכוסות רוח נעשה כחלק מטיפול בדיקור סיני או בעיסוי.