רק בת שלושים ותשע וכבר רואה אותם. שם למעלה בין הגבות מבצבץ לו חריץ עמוק. פעם הוא היה מופיע רק כשהתרגזתי או חשבתי לעומק הדברים. היום נראה שהוא התמקם לו שם באופן קבוע.
והחריצים שיורדים משני צדי האף וגורמים לי למראה זועף …

מביטה במראה, מרימה את הלחיים כלפי מעלה, מחייכת, מזיזה את הפה מצד לצד, ואלו בשלהם – לא נעלמים.
רצתי לקוסמטיקאית הנפלאה שלי לטיפול פנים, רכשתי כמה קרמים יקרים והתחלתי להשתמש בהם.

עוברות שנה, שנתיים ונראה שכוח הכבידה בחר להשפיע דווקא על הפנים שלי ולמשוך את השפתיים כלפי מטה… וגם את הסנטר והשכיות מתחת לעיניים.  החריצים הפכו לפסים והפסים גדלו להם
ה צ י ל ו …
בקושי בת ארבעים ועור הפנים כבר מגיב כך. מה יהיה בעוד 15 שנה ?

מה בעצם קורה פה

בתור מטפלת מדופלמת ברפואה סינית, אחת כזו שלא הולכת יחף ודואגת לטפל בעצמה באופן קבוע, החלטתי ולבצע תחקיר מקיף בנושא !  למדתי שבמהלך השנים העור שלי מושפע מגורמים חיצוניים (כמו זיהום סביבתי וקרינת השמש) וגורמים פנימיים (כמו גיל, הצטברות נזקי רדיקלים חופשיים וירידה בתפקוד מערכת החיסון וההורמונים בגוף).

עוד למדתי ששני חלבונים חשובים לעור הפנים שלי הם – קולגן – האחראי לנפח העור ומתיחתו ואלסטין – שאחראי על גמישותו. עם השנים רמתם של חלבונים אלו בגוף יורדת, הם מאבדים  מגמישותם ואת צורתם התקינה, והעור שלי הופך רפוי ומקומט.

ניסיונות נואשים

מיהרתי לחנויות הטבע, שם מצאתי קרמים שונים במחירים שערורייתיים. בכל זאת לקחתי לנסות. עברו כמה חודשים, כיסי התרוקנו אך פני נשארו כשהיו. למדתי  שברוב התכשירים יש או אלסטין או קולגן, כשבעצם השילוב של השניים הכרחי ורק אחד מהם לא עושה את העבודה.
עוד למדתי שבמהלך השנים מתרחשת ירידה במספר התאים בעור ופגיעה בצורתם, ירידה בתכולת השומן, ירידה ביכולת העור להחזיק מים, נזק למרכיבים הבין תאיים התומכים בעור         ו …    ה צ י ל ו !!!

מבצע אל קמט, פתרונות יעילים במחירים שפויים

יצאתי למבצע אל קמט והתחלתי לברר מה המצב אצל חברותי הטובות. מסתבר שכמה מהן כבר הזריקו בוטוקס וחושבות על מילויים נוספים אך חוששות.

הן סיפרו לי שראו שההזרקות יכולות להשאיר סימנים, שטפי דם ונפיחויות מקומיות בפנים. שכחתי לציין פרט “קטן” נוסף – המחיר השערורייתי. בין 1800- 2700 ₪ למזרק של חומצה הידראולית שמגיע בכל מיני שמות מיוחדים וברוב המקרים מזרק אחד לא מספיק.

התחלתי לחפש במקורות העתיקים, מה עשו נשים בעבר וגיליתי את האקופונקטורה. מסתבר שהשיטה הייתה נהוגה בארמון הקיסר בסין העתיקה. נשות הארמון היו משתמשות בה על מנת לשפר את חזות הפנים ולהיראות טוב יותר.

טיפול באקופונקטורה בפנים, גורם לזרימת דם מוגברת הגורמת לייצור מוגבר של אלסטין וקולגן, שהנם הבסיס למילוי הקמטים בפנים. במהלך הטיפול מוזרם הרבה דם וצ’י (אנרגיה) לפנים, המחטים מייצרות גירוי קטן מתחת לעור העוזר ליישר את הקמט (שבשפה המקצועית נקרא סטגנציה).

קצת פסימית החלטתי לנסות על עצמי, הרי אני מטפלת באקופונקטורה כבר מעל 15 שנים.  התחלתי לשים מחטים מיוחדות 3 פעמים בשבוע, לאחר מכן לעשות לעצמי מסז’ מרענן ו …

לאחר שבועיים החברות התחילו לומר לי שאני זורחת. פני השתנו, הקמטים בצידי הפה היטשטשו וזה בין הגבות כבר כמעט נעלם. ואו ! מסתבר שרפואה סינית עובדת היטב גם על הפנים. איך לא חשבתי על זה קודם …

קצת אינפורמציה טכנית:

במהלך הטיפול באקופונקטורה מוחדרות מחטים סיניות דקיקות לעור הפנים.

אלו מגבירות את זרימת הדם לאזורים הרלוונטיים וגורמות לבנייה ולמיצוק של עור הפנים. 

ע”י עיסוי פנים יסודי לאחר הדיקור אני מעודדת זרימה של אנרגיה, משפעלת את המטבוליזם בפנים, מנקזת רעלים החוצה ומסייעת בייצור תאי עור חדשים.

להבדיל מהזרקות וקרמים שונים בהם מחדירים את הלחות או החומר הפעיל, משכבת העור החיצונית פנימה, הטיפול בדיקור קוסמטי מאפשר ללחות לצאת מהפנים החוצה, תוך שימוש במאגרים הטבעיים של הגוף.

הרעיון הוא לאזן את הגוף ולחשוף את היופי הפנימי, שיקרין כלפי חוץ. לכן בניגוד להזרקות של חומרים, השפעת הדיקור בפנים ארוכת טווח.

הדיקור משפר באופן משמעותי את גמישות שרירי הפנים ומתיחתם.

הוא מביא לחידוש תאי עור והחייאת עור הפנים.

גורם ליצור טבעי של קולגן ושמירה על אלסטיות של העור.

ממזער קמטים מסביב לעיניים ומסביב לפה.

מדובר בטיפול עוצמתי ויעיל ויחד עם זאת עדין וידידותי לעור.

ככל שמתחילים לטפל מוקדם יותר, ניתן למנוע הופעה של קמטים וכתמי פיגמנטציה.
הטיפול בדיקור קוסמטי בטוח מאד. יחד עם זאת, מאחר והטיפול עשוי לגרום להגברת זרימת הדם לפנים מומלץ למטופלים הסובלים מלחץ דם גבוה, מחלות לב, בעיות בקרישת דם ובעיות כרוניות אחרות להיוועץ ברופאם.

נדרשת סידרה של 10-16 טיפולים (מומלץ מאוד פעמיים בשבוע) ע”מ להביא לשיפור ולאחר מכן דיקור פעם בחודש בשנה הראשונה לשמירת התוצאות.

הטיפול מתאים לנשים וגברים כאחד.

לשם ההשוואה בין הטבעי למילויים השונים שמציעה הרפואה הקוסמטית:

קיימים בשוק תכשירים רבים המוזרקים לעור במקומות הרצויים. מביניהם:

JUVEDERM 
חומר על בסיס חומצה היאלורונית בצורת הג’ל המשמש למילוי קמטים סביב אזור האף ופה, קמטים דקים באזור עניים וקמטים שטחיים ובינוניים.

מטרידקס 

הידרוג’ל מורכב המשמש “להחלקת” קמטים שטחיים בפנים.

קולגן 

חומר המופק מרקמת חיבור של עגלים ומשמש למילוי קמטים במשך הרבה שנים . לקולגן חסרון אחד משמעותי, פרט להיותו אלרגן, התוצאות שלו זמניות ביותר. צריך לחזור על ההזרקה מספר פעמים בכדי לקבל את התוצאה הרצויה. הזרקה חוזרת מעלה את הסיכון לזיהום המלווה למעשה כל הזרקה.

ניו פיל / סקולפטרה

חומצת חלב (פולי לקטיק אסיד) המשמשת כחומר הזרקה פופולרי ביותר בשנים האחרונות. החסרונות הנן אדמומיות, חבורות באזור ההזרקה ותופעת גושים מתחת לעור באזור הטיפול, במשך הזמן.

ארטקול 

חומר המכיל תרחיף של קולגן (יש לבצע מבחן רגישות לזיהוי אלרגיה) וחומר סינתטי המכונה פולימתיל מטקרילט הנשאר לעד במקום ההזרקה. החומר גורם לרקמת העור לייצר מעין רקמת צלקת סביבו ובכך מבטיח את הישארות המילוי לפרק זמן בלתי מוגבל. חסרונו הגדול של הארטקול,פרט למחירו היקר, הוא היכולת לחוש בו במישוש העור.

סיליקון 

חומר פופולרי מאוד בענף הרפואה האסתטית. החומר יחסית זול ולכן אטרקטיבי. יתכנו סיבוכים חמורים ביותר. הסיבוך האופייני מכונה “סיליקינומה”. הוא יכול להופיע בכל שלב לאחר ההזרקה (גם שנים רבות אחרי) מופיעים מעין גושים גדולים בעור המפרישים מוגלה וגורמים לעיוותים קשים בפנים. עדיין לא נמצא לסיבוכים פתרון הולם.

היאליפורם 

שמה המסחרי של חומצה היאלורונית המופקת מכרבולות של תרנגולות. לחומצה היאלורונית מרקם ג’ל, והיא יכולה לשמש כמילוי לקמטים והדגשת שפתיים. חסרונה הגדול בארעיות הרבה שבתוצאותיה. כעבור מספר חודשים אין עוד זכר להזרקה ויש לחזור שוב על הפעולה כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

ביו אלקמיד

חומר שלא נעלם לעולם ונותר ברקמה כנוזל. הגוף כתגובה להימצאותו, עוטף אותו ברקמה פיברוטית (רקמת חיבור) ובכך מקבע את הנוזל למקומו. יתרונו הגדול הוא, שאינו מתכלה. חסרונותיו העיקריים הם – הקושי והכאב הרב הכרוכים בהזרקתו ולכן יש להיעזר ברופא מרדים לשם החדרתו, עלותו היקרה ביותר והימצאותו של חומר זר בעור לעד.

שומן טבעי

שאיבה של שומן עצמי מגוף המטופל עצמו (ירכיים למשל) והזרקתו לקמטים או לחיים. פעולה זו, מבוצעת במסגרת חדר ניתוח ומותירה צלקת באזור ממנו נלקח השומן. חסרונה הגדול הוא שלאחר בערך שנה, רובו של השומן המוחדר נספג ונעלם, ספיגתו אינה בהכרח סימטרית ויכולה להותיר את המטופל עם לחי גבוהה מהשנייה או קמט מלא באופן חלקי.

בוטוקס

בוטוקס הנו רעלן הפועל על ידי שיתוק שרירי ההבעה וכך השרירים נשארים רפויים.  לאחר הזרקת בוטוקס, הקמטים שהופיעו בזמן הבעות פנים לא יופיעו, אך הקמטים הסטטיים עדיין יישארו.  עם הזמן יהיה שיפור גם בקמטים הסטטיים (קמטים שמופיעים ללא הפעלת שרירי ההבעה) .

לסיכום

לחומרים המוזרקים השפעה מבחוץ פנימה, בניגוד לטיפולי הדיקור הקוסמטי, המשפיעים מבפנים החוצה ולכן גם מחזיקים לאורך זמן.
החומרים הנשארים בעור בממוצע 3-24 חודשים (תלוי בחומר) עולים בין 1500- 4000 ש”ח.
החומרים שנשארים בעור מספר שנים (3-8) נעים בין 3,000-10,000 ש”ח, החיסרון הוא בתופעות לוואי שלהם.

 להתייעצות טלפונית חינם או לקביעת פגישה חייג 052-2237103