מדיטציה הנה דרך יעילה ביותר לשלוט בתודעתנו. שליטה בתודעה מביאה לניקיון הגוף מפסולת וממתחים עודפים ומפתחת הרגלי חשיבה חיובית, דבר המביא בסופו של דבר לשלווה פנימית.
שלווה זו מעצימה את היכולת לבצע את פעולות היומיום ביעילות מירבית.

אני מזמינה אתכם לנסות, זה הרבה יותר פשוט ממה שחושבים !

שלב ראשון

בחר חדר שקט בבית, עמעם אורות ושב בנוח. מצא תנוחה שכל הגוף (למעט הראש) זוכה לתמיכה במיוחד האגן והגב. מומלץ לא להשעין את הראש אלא להשאירו מוטה קדימה ורפוי.
ניתן לשבת על הרצפה עם רגלים משוכלות או ישרות, להניח כרית על הקיר ולהישען עליה, לשבת על כיסא עם משענת כשהרגליים על הרצפה, לשבת על המיטה וכדומה.

שלב שני

הנח מולך פרח והתבונן בו. בחן את צבעו, מרקמו, עלי הכותרת שלו, הקוצים, הגבעול, הרח את ניחוחו.
בתרגולי המדיטציה הראשונים, יכנסו לתודעה מחשבות בזמן התרגול ויסיחו את דעתך מהפרח. זאת כיוון שמוחך לא מיומן. בהבחינך שמחשבותיך נודדות למקומות אחרים פשוט החזר את תשומת לבך לפרח והתמקד בו.

שלב שלישי

לאחר 5 דקות של התבוננות, עצום את עיניך. שאף פנימה לתוכך את הניחוח, דמיין את הצבע ותן לו להכנס לגופך עם השאיפה, בנשיפה דמיין את הצבע מתפזר בגוף. נשום נשימות איטיות (בספירה של 5 שניות לשאיפה וחמש שניות נשיפה).

שלב רביעי

לאחר כמה דקות של מדיטציה, הקשב לגופך ובדוק עם עצמך האם קיימים בגוף מקומות שהצבע לא מגיע אליהם, האם הצבע

 לא זורם לכפות הרגליים, לשכמה, לגב התחתון וכדומה. אזורים אלו חסומים ולא מאפשרים מעבר אנרגיה, קבל זאת בהבנה.

 

המשך בתרגול כ 5-10 דקות נוספות ואח”כ פתח לאט את העיניים וחזור למציאות. סביר להניח שתגלה שהיא שלווה ונעימה יותר.

לאחר שבוע של תרגול המדיטציה, בחר אזור אחד מאלו שנשארו עדיין חסומים למעבר הצבע. רכז בו את תשומת לבך בעזרת נשימות עמוקות ואיטיות. ברוב המקרים תופיע תחושה של כאב או חוסר נוחות. במידה ואתה מגיע, הנח את כף ידך במקום במידה ולא, בקש מבן הזוג להניח יד, או הנח את ידך על האזור המקביל בחזית הגוף.

הקשב לאזור, לטף אותו, חבק אותו בדמיונך. אל תתאמץ להבין מה קורה שם, פשוט תהיה. לאט לאט תגלה שהאזור נרגע, אם לא היום אז במדיטציה של מחר או מחרתיים.

מומלץ לתרגל המדיטציה לפחות 5 פעמים בשבוע בשבועיים הראשונים, אח”כ אפשר לעבור ל 3 פעמים בשבוע. לאחר כמה שבועות ניתן לוותר על ה פרח המוחשי, לעצום עיניים ולהשתמש בדמיון.

בהצלחה!

 

 להתייעצות טלפונית חינם או לקביעת פגישה חייג 052-2237103